Pokazać, jak korzystać z mapy?

OK Nie, dzięki

O projekcie Wirtualne Szlaki

Od 2009 roku pomagamy planować przygody

Pomysł na projekt wirtualneszlaki.pl powstał ok. 2007 roku na bazie własnych doświadczeń autora. Planując wyjazdy rowerowe trudno było wówczas zebrać informacje o istniejących trasach i szlakach rowerowych. Były one rozproszone po stronach internetowych gmin, powiatów, ośrodków informacji turystycznej. Początkowo celem projektu było zebranie ich i stworzenie możliwie pełnej bazy informacji o znakowanych szlakach turystycznych i rowerowych. Materiały udostępniane przez partnerów były uzupełniane opisami, zdjęciami, danymi GPS z wyjazdów autora projektu. 

Z czasem powstała najpełniejsza baza informacji o trasach turystycznych w województwie kujawsko-pomorskim. Serwis wirtualneszlaki.pl udostępnia wygodną wyszukiwarkę, ale nie posiadał wówczas możliwości zestawienia kilku szlaków, tak żeby połączyć je w ciągłe trasy. Pojawiała się potrzeba i pomysł na interaktywną mapę szlaków, która została uruchomiona pod tym adresem. Mapa początkowo udostępniała dane wyłącznie dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego, ale w ostatnich latach zwiększa swój zasięg na całą Polskę.

Projekt Wirtualne Szlaki to również blog pod adresem szlakiprzygody.pl, którego tematyka dotyczy sprzętu, atrakcji, regionów i innych aspektów, które nie mieszczą się w ramach wyszukiwarki szlaków wirtualneszlaki.pl W każdym miesiącu wszystkie serwisy działające w ramach projektu odwiedza ok 21 tys. unikalnych użytkowników. 

Niemal od początku projektowi towarzyszy aktywność w mediach społecznościowych

- Instagram (ok. 10 000 obserwujących)

- Facebook (ok. 6000 obserwujących)

- Twitter (ok. 2000 obserwujących)