Pokazać, jak korzystać z mapy?

OK Nie, dzięki

O projekcie Wirtualne Szlaki

Od ponad 10 lat pomagamy planować przygody

Pomysł na projekt wirtualneszlaki.pl powstał ok. 2007 roku na bazie własnych doświadczeń autora. Planując wyjazdy rowerowe trudno było wówczas zebrać informacje o istniejących trasach i szlakach rowerowych. Były one rozproszone po stronach internetowych gmin, powiatów, ośrodków informacji turystycznej. Początkowo celem projektu było zebranie ich i stworzenie możliwie pełnej bazy informacji o znakowanych szlakach turystycznych i rowerowych. Materiały udostępniane przez partnerów były uzupełniane opisami, zdjęciami, danymi GPS z wyjazdów autora projektu. 

Z czasem powstała najpełniejsza baza informacji o trasach turystycznych w województwie kujawsko-pomorskim. Serwis wirtualneszlaki.pl udostępnia wygodną wyszukiwarkę, ale nie posiadał wówczas możliwości zestawienia kilku szlaków, tak żeby połączyć je w ciągłe trasy. Pojawiała się potrzeba i pomysł na interaktywną mapę szlaków, która została uruchomiona pod tym adresem. Mapa początkowo udostępniała dane wyłącznie dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego, ale w ostatnich latach zwiększa swój zasięg na całą Polskę.

Projekt Wirtualne Szlaki to również blog pod adresem szlakiprzygody.pl, którego tematyka dotyczy sprzętu, atrakcji, regionów i innych aspektów, które nie mieszczą się w ramach wyszukiwarki szlaków wirtualneszlaki.pl W każdym miesiącu wszystkie serwisy działające w ramach projektu odwiedza ok 21 tys. unikalnych użytkowników. 

Niemal od początku projektowi towarzyszy aktywność w mediach społecznościowych

- Instagram (ponad 10 000 obserwujących)

- Facebook (ponad 6000 obserwujących)

- Twitter (ponad 2000 obserwujących)